Lazer Epilasyonda Vakum Devrimi

June 27th, 2014

 

Epilasyon ciltte istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan işlemdir. Bu işlem epilasyon cihazları ve ağdalar iler yapılırken bu yöntemlerde sadece tüyün kökten koparılması hedeflenir. Kesin bir çözüm sunmayan bu yöntem daha sonra aynı bölgede tekrardan tüy oluşumuna neden olur.

Bu nedenle sistem biraz daha geliştirilerek lazer epilasyon cihazları geliştirilmiştir. Daha teknolojik olan lazer epilasyon cihazlarının uygulanması için cilde jel sürülür daha sonra lazer başlık cilt üzerinde gezdirilirdir. Ancak bu yöntemde ciltte yanma hissi oluşur ve tam anlamıyla istenilen sonuç alınamazdı.

Bugün ise tüm bu yöntemlerden farklı olarak, lazer epilasyonda bulunan dezavantajları ortadan kaldıran yeni bir cihaz geliştirildi. Vakumlu lazer adı verilen bu yeni cihaz epilasyonda bir devrim yaparak daha kısa sürede, ağrısız, acısız ve kesin çözüm sunuyor. Konya güzellik merkezi Elif poliklinik tarafından hizmete sunulan vakumlu lazer cihazı normal lazer epilasyona göre çok daha başarılı.

Vakumlu lazer epilasyonun başlığı standart başlıklara göre daha büyük olup 22 x 35 cm büyüklüğünde. Bu büyüklüğü sayesinde istenmeyen tüylerden daha az seans sayısıyla daha kısa zamanda kesin olarak kurtulmak mümkün. Vakumlu lazer epilasyon sahip olduğu başlığı sayesinde epilasyon sırasında cildi vakumlayarak kendisine çeker. Çekme işlemi sırasında ciltte bulunan kan miktarı azalır ve kıl kökünü besleyen melamin pigmentlere ısı gönderir. Deride ve kanda bulunan diğer yapılara zarar vermeyip sadece melamine etki ederek bir daha tüy üretmeyecek şekilde Konya güzellik salonu tarafından müdahale edilir.

İşlem sırasında hiçbir jel sürülmeyeceği gibi vakum etkisinden başka bir şey hissedilmez. Tamamen sağlıklı olan bu yöntem ile istenmeyen tüylerin meydana gelmesinin kesin olarak önüne geçilir. Tedaviden sonra cilt üzerinde biraz kızarıklık oluşsa da bu durum geçicidir. 4 – 10 seans sonunda Konya güzellik salonları sayesinde istemediğiniz tüylerden tamamıyla kurtulmuş olacaksınız.

Leave a Reply

RSS Feed

Search